onFakt.cz
Search
K
Comment on page

Napojte se na svou banku

Ponto je nástroj pro propojení vašich bankovních údajů s jiným softwarem. Napojením vašeho účtu Ponto na onFakt můžete automaticky sdílet své bankovní údaje a platební možnosti vaší banky s onFaktem.
Když je onFakt propojen s Pontem, můžete vidět všechny své bankovní transakce a zůstatky vašich napojených bankovních účtů. S těmito údaji pak onFakt může automaticky označovat faktury jako zaplacené, poskytovat kompletní přehled o všech vašich bankovních účtech, ...
Je moje banka podporována? Podívejte se na Ponto a jeho aktuální integrace českých bank.
Chcete-li využít napojení na onFakt, musíte sami provést tyto tři akce:
 • Vytvořit si účet Ponto.
 • Přidat do Ponta váš bankovní účet/účty.
 • Aktivovat napojení Ponta na onFakt.
OnFakt se postará o technické propojení mezi onFaktem a Pontem. V případě dotazů ohledně aktivace, propojení s vaší bankou atd. se můžete obrátit na Ponto. Pokud narazíte na technické problémy, kontaktujte prosím [email protected].

Vytvořit účet Ponto

Prostřednictvím webových stránek společnosti Ponto můžete snadno vytvořit účet pro vaši společnost. Budete si také moci vybrat mezi různými druhy předplatného.
 • Chcete-li pouze načítat transakce, postačí „Informace o účtu“.
 • Chcete-li z onFaktu také platit své nákupy, zvolte „Iniciace plateb“.

Aktivace napojení na Ponto

Chcete-li aktivovat napojení na Ponto:
 1. 1.
  Přejděte na „Aplikace a integrace“ pomocí své e-mailové adresy v pravé horní části obrazovky.
 2. 2.
  Aplikaci Ponto najdete pod aplikacemi pro „Platby“. Klikněte na zelené tlačítko „Aktivovat“.
3. Po aktivaci můžete začít s napojováním na váš účet Ponto pomocí žlutého tlačítka „Nakonfigurovat“. Kliknete na „Napojit na váš účet Ponto“ a budete přesměrováni do prostředí Ponta. Tam musíte dát onFaktu povolení k přijímání vašich dat od Ponta.
4. Poté, co se zaregistrujete přes Ponto, uvidíte přehled vašich účtů, které přenášejí data přes Ponto, na základě vašeho čísla IBAN.
V přehledu vašich plateb (nabídka vlevo) se nyní objeví další řádek: Ponto. Když kliknete na „Zobrazit“, uvidíte seznam transakcí, které byly staženy přes vaše napojení na Ponto.
Ponto shromažďuje vaše transakce každou hodinu a odesílá je do onFaktu. To se děje více méně v reálném čase. Při nastavování účtu a napojení na Ponto bude Ponto načítat pouze posledních 100 transakcí. Některé účty mohly mít před nastavením napojení již tisíce transakcí, proto je onFakt nebude získávat zpětně všechny.
Last modified 8mo ago