Napojte se na svou banku

Ponto je nástroj pro propojení vašich bankovních údajů s jiným softwarem. Napojením vašeho účtu Ponto na onFakt můžete automaticky sdílet své bankovní údaje a platební možnosti vaší banky s onFaktem.

Když je onFakt propojen s Pontem, můžete vidět všechny své bankovní transakce a zůstatky vašich napojených bankovních účtů. S těmito údaji pak onFakt může automaticky označovat faktury jako zaplacené, poskytovat kompletní přehled o všech vašich bankovních účtech, ...

Je moje banka podporována? Podívejte se na Ponto a jeho aktuální integrace českých bank.

Chcete-li využít napojení na onFakt, musíte sami provést tyto tři akce:

  • Vytvořit si účet Ponto.

  • Přidat do Ponta váš bankovní účet/účty.

  • Aktivovat napojení Ponta na onFakt.

OnFakt se postará o technické propojení mezi onFaktem a Pontem. V případě dotazů ohledně aktivace, propojení s vaší bankou atd. se můžete obrátit na Ponto. Pokud narazíte na technické problémy, kontaktujte prosím support@onfakt.cz.

Vytvořit účet Ponto

Prostřednictvím webových stránek společnosti Ponto můžete snadno vytvořit účet pro vaši společnost. Budete si také moci vybrat mezi různými druhy předplatného.

  • Chcete-li pouze načítat transakce, postačí „Informace o účtu“.

  • Chcete-li z onFaktu také platit své nákupy, zvolte „Iniciace plateb“.

Aktivace napojení na Ponto

Chcete-li aktivovat napojení na Ponto:

  1. Přejděte na „Aplikace a integrace“ pomocí své e-mailové adresy v pravé horní části obrazovky.

  2. Aplikaci Ponto najdete pod aplikacemi pro „Platby“. Klikněte na zelené tlačítko „Aktivovat“.

3. Po aktivaci můžete začít s napojováním na váš účet Ponto pomocí žlutého tlačítka „Nakonfigurovat“. Kliknete na „Napojit na váš účet Ponto“ a budete přesměrováni do prostředí Ponta. Tam musíte dát onFaktu povolení k přijímání vašich dat od Ponta.

4. Poté, co se zaregistrujete přes Ponto, uvidíte přehled vašich účtů, které přenášejí data přes Ponto, na základě vašeho čísla IBAN.

V přehledu vašich plateb (nabídka vlevo) se nyní objeví další řádek: Ponto. Když kliknete na „Zobrazit“, uvidíte seznam transakcí, které byly staženy přes vaše napojení na Ponto.

Ponto shromažďuje vaše transakce každou hodinu a odesílá je do onFaktu. To se děje více méně v reálném čase. Při nastavování účtu a napojení na Ponto bude Ponto načítat pouze posledních 100 transakcí. Některé účty mohly mít před nastavením napojení již tisíce transakcí, proto je onFakt nebude získávat zpětně všechny.

Last updated