Přizpůsobte si vzhled

Každá šablona dokumentu v onFaktu obsahuje prvky definované ve vizuálním návrhu. Ten je pak převeden na soubor PDF připravený k odeslání. Šablona se může velmi lišit v závislosti na vašem nastavení:

V onFaktu můžete snadno změnit vzhled svých dokumentů.

Úprava pomocí vizuálního editoru

Ta se provádí prostřednictvím Nastavení společnosti.

  1. Kliknutím na své uživatelské jméno (e-mailovou adresu) v pravém horním rohu onFaktu otevřete rozbalovací nabídku.

  2. Z nabídky vyberte „Nastavení společnosti“.

  3. Přejděte na kartu „Šablony“.

  4. Ve výchozím nastavení bude aktivována jedna šablona („Klasická“). Pokud chcete vyzkoušet jiný model, klikněte na zelené tlačítko „Aktivovat šablonu“, abyste ji dostali na horní části stránky.

  5. Chcete-li si přizpůsobit šablonu, klikněte na žluté tlačítko s tužkou „Přizpůsobit vzhled šablony“.

Ve střední části můžete provádět úpravy šablony. V pravé části okna můžete současně vidět náhled vašich dokumentů. Po každé změně klikněte na modré tlačítko vpravo nahoře („Obnovit náhled“) pro zobrazení změn.

Nahrání loga a pozadí

Jednou z nejdůležitějších personalizací je zobrazení loga vaší společnosti. V okně vlevo můžete nahrát logo i obrázek na pozadí. V obou případech by to měly být obrázkové soubory.

V části „Nastavení“ můžete pomocí posuvníku logo zvětšit nebo zmenšit.

Nezapomeňte kliknout na „Obnovit náhled“, aby se provedené změny zobrazily v náhledu dokumentu.

Pod nadpisem „Nastavení“ můžete provést několik dalších úprav, například:

  • zvětšit nebo zmenšit logo

  • zvětšit nebo zmenšit okraj mezi řádky

  • upravit velikost písma

Vyberte si písmo

OnFakt vám nabízí výběr z několika písem:

Vyberte si barvy

Důležitými funkcemi pro vizuální přizpůsobení faktury jsou možnosti barev pro lišty tabulky a text v tabulce produktů. Kliknutím na barevný obdélník otevřete okno pro výběr barev. Můžete kliknout na libovolnou barvu nebo ručně zadat hexadecimální kód barvy.

Potřebujete více přizpůsobení? S určitým technickým know-how můžete provádět změny interního kódu šablony pomocí html a css. Pro zcela vlastní vzhled nás můžete kontaktovat a my vám poskytneme bezplatnou cenovou nabídku (bez závazku).

Další nastavení

Pod obdélníky pro výběr barev je k dispozici několik dalších možností. Výběrem nebo zrušením výběru zobrazíte nebo skryjete určité hodnoty na různých typech dokumentů (např. zobrazení nebo skrytí cen na dodacích listech).

Slaďte si i šablonu e-mailu

V onFaktu je možné upravit také vzhled vašich e-mailů. Přečtěte si o tom vše v sekci „Šablony e-mailu“.

Pokud jste aktivovali více šablon e-mailu, editor šablon dokumentů zobrazí pole, ve kterém můžete přiřadit určitou šablonu e-mailu k určité šabloně dokumentu. Například faktury za činnost A se vytvářejí pomocí šablony dokumentu A a šablony e-mailu A, faktury za činnost Z se vytvářejí pomocí šablony dokumentu Z a šablony e-mailu Z atd. To vám umožní vizuálně rozlišovat mezi různými činnostmi v rámci vaší společnosti.

Uveďte, kterou šablonu chcete nastavit jako výchozí

Ve výchozím nastavení vám onFakt při vytváření dokumentů navrhne šablonu, která je uvedena jako první ve vašem seznamu šablon. Hodnoty v poli „Název“ můžete upravit následovně:

  • Číselně: před název šablony, kterou chcete nastavit jako výchozí, napište např. 1, pro další šablonu 2 atd. (např. 1 žlutá, 2 červená apod.).

  • Abecedně: před název šablony, kterou chcete nastavit jako výchozí, napište např. A, pro další šablonu B atd. (např. A žlutá, B červená apod.).

V onFaktu můžete aktivovat více šablon v rámci stejného účtu. Nemusíte se držet pouze jednoho dostupného vzhledu!

Last updated